Arhīvs
Septembris, 2023
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Minimālās higiēnas prasības kursi tagad pieejami vēl ērtākā veidā
Publicēts 18. martā, 2021.
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību, arvien nozīmīgāku lomu ikdienā un darba vidē ieņem vispārīgie infekciju profilakses un kontroles pasākumi. Šobrīd, kad ir atļauti atsevišķi skaistumkopšanas pakalpojumi, pilnīgi visiem pakalpojuma sniedzējiem ir jāievēro higiēnas prasības saskaņā ar Ministru kabineta 09.10.2018. noteikumiem Nr.631 “Higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai”. Šādas prasības joprojām ir svarīgas arī pārtikas uzņēmumos un pārtikas apritē strādājošajiem. Lai palīdzētu ikvienam ātrāk atgriezties pie darba un saņemt apliecinājumu par higiēnas prasību zināšanām, tagad ērti un izdevīgi ir iespējams pieteikties higiēnas prasību kursiem.

 

Šobrīd ir iespējams tālmācības ceļā iziet "Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā" un "Skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai noteiktās minimālās higiēnas prasības" kursus, kas salīdzinājumā ar parastām apmācībām ir ātrāk, lētāk, bez papildus izdevumiem, patstāvīgi, piemērotā laikā un neatkarīgi no vietas.

Kursi "Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā" sniedz pārtikas apritē strādājošajiem darbiniekam nepieciešamās zināšanas par pārtikas nekaitīguma nodrošināšanu. Noklausoties šo kursu dalībnieki saņem apliecību, kas atbilstoši normatīvi tiesisko aktu prasībām dod viņiem tiesības strādāt pārtikas apritē.

Savukārt “Skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai noteiktās minimālās higiēnas prasības” seminārs palīdzēs ikvienam veicināt, attīstīt un uzlabot zināšanas un izpratni par higiēnas prasībām, normām un riskiem visiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuri sniedz skaistumkopšanas pakalpojumus Latvijas teritorijā. Kursi nodrošinās katru speciālistu ar nepieciešamo informāciju, lai uzlabotu kopīgo pakalpojumu sniegšanas drošību un kvalitāti. Programma izstrādāta atbilstoši aktuālajiem saistošajiem noteikumiem un prasībām, un piemērota gan individuāliem pakalpojuma sniedzējiem, gan skaistumkopšanas vai kosmētisko salonu darbiniekiem un kolektīviem.

“Higiēnas prasības pakalpojumu sniegšanā ir kļuvušas daudz nozīmīgākas kā jebkad agrāk. Šādas prasības nosaka ne tikai likums, bet arī katra mūsu paša atbildība, lai mēs nodrošinātu profesionālus, kvalitatīvus un higiēnas prasībām atbilstošus pakalpojumus. Ņemot vērā, cik šobrīd katram no mums ir izšķiroši svarīgi ātrāk atgriezties pie darba, minimālās higiēnas prasības kursi ir pieejami viena klikšķa attālumā. Lai tos varētu iziet visi, kuriem tas nepieciešams, arī cena par šādiem kursiem ir noteikta ļoti simboliska,” uzsver Jānis Ozoliņš higienasprasibas.lv projektu vadītājs.

Visi higienasprasibas.lv kursi ir licencēti Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.


Komentāri (2)
jekabpils-rp: Paldies par rakstu
08/04/2021 15:37
Zobu ķirurgs: Labi, ka nozare tiek sakārtota.
06/01/2023 16:09
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: